AKSOY: “GÜCÜMÜZÜ GÖSTERDİK” - 02.12.2015


 

AKSOY: “GÜCÜMÜZÜ GÖSTERDİK”

Aksoy, açıklamasında Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde alınan galibiyetin hem kendileri için hem de Trabzon hentbolu için bir dönüm noktası olduğunu belirterek, “Hentbolda markalaşmış bir ismi, Muratpaşa Belediyesi’ni ligdeki 2’inci yılınızda kendi sahanızda üstün bir oyunla yeniyorsunuz ve zirveye ortak oluyorsunuz. Ardından oynadığınız maçı da kazanıyorsunuz. Son 8 maçı da kazanmış bir takımımız var. 2 yıl önce bunlar olacak desek kimse inanmayabilirdi ancak şimdi görünüyor ki, isteyince, çalışınca, iyi bir ekiple yola çıkılınca, yönetiminden teknik heyetine ve futbolcularına kadar bir bütün olunca başarı geliyormuş. Özellikle Muratpaşa galibiyeti bizim için gerçekten çok önemliydi. Çünkü üst sıraları isteyen bir takım üst sıralardaki takımlara karşı kazanmak zorunda ve gücünü ancak onlara karşı sınayabilir. Ligin ilk yarısını da hedeflediğimiz şekilde bitirdik. Böylece, bu ligin güçlü ve iddialı ekiplerinden biri olduğumuzu gösterdik. Artık Zağnosspor hentbolda daha sık adından bahsettirecek. Daha yolun başındayız diyebilirim. Önümüzde inanıyorum ki şampiyonluklar ve kupalar olacak” ifadelerini kullandı.

 

TRABZON HENTBOLUNUN ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ

Aldıkları galibiyetin ve bu galibiyetle gelen zirve ortaklığının sadece Zağnosspor camiası için değil, Trabzon hentbol camiası için de çok önemli olduğu vurgusunu yapan Aksoy, “Biz kazandıkça başarı gelecek. Başarı geldikçe kentte hentbola karşı olan sempati ve ilgi daha da artacak. Ligdeki ilk yılımızda salonun neredeyse yarısını doldurabiliyorduk. Bugün geldiğimiz noktada dolu tribünlere karşı müthiş bir desteğin altında mücadele veriyoruz. Sadece tribün olarak değil, alt yapılarda hentbola başlamak isteyen onlarca gencimiz de var. Özellikle liselerle koordineli hareket etmeye çalışıyoruz. Burada hentbol oynamak isteyen gençlerimize yardımcı oluyoruz. Zağnosspor’un Hentbol Kadınlar Süper Lig’de zirveye ortak olması, hentbolun Trabzon’daki geleceğini değiştirecek. Artık sporcular bu işe daha büyük bir inançla sarılacak. Tüm gayretimiz bu yönde adımlar atılmasının önünü açmak” dedi.

 

FUTBOLDA HEDEF BÜYÜK

Bölgesel Amatör Lig 3.Grup’ta yer alan futbol takımının deplasmanda Maçkaspor’u yenerek liderliğini devam ettirdiği maç sonrası görüşlerini de paylaşan Aksoy, “Ben futbola çok önem veren, futbolu fazlasıyla takip etmeye çalışan biriyim. Futbol ile ilgili hedeflerim ve planlarım büyük. ‘Her yıl bir üst lig’ parolasıyla çıktığımız yolda ilk yıl başardık. Şimdi ikinci yılımız ve ligde lider konumdayız. İnşallah bu sezon da başaracak ve 3.Lig’e, oradan da Süper Lig’e doğru uzanan uzun ve yorucu maraton koşumuzu gerçekleştireceğiz. Bugün hem Türkiye liglerinde hem başka ülkelerdeki liglerde büyük paralar harcayıp takım kuran ancak başarı elde edemeyen birçok kulüp örneğine rastlıyoruz. Buradan özellikle şunu belirtmek isterim, her şey sadece maddiyat değil. Yönetmeyi, idare etmeyi bileceksiniz. Parayı bulmak ve kazanmak kadar, o parayı nereye ve nasıl harcayacağını da bilmek zordur. Transfer yapmak için transfer yapmayacaksın mesela. Biz her adımımızı hesaplayarak ve planlı bir şekilde atıyoruz. Bunun meyvelerini şimdiye kadar hep aldık. İnşallah bundan sonrasında da aynı şekilde devam edecek” şeklinde konuştu.