PLAY-OFF'ta Yarı Finale Yükseldik - 05.04.2016


ZAĞNOSSPOR 27-25 İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE
Hentbol Bayanlar Süper Lig'de Play-Off Çeyrek Final ikinci maçında İzmir Büyükşehir Belediye'yi konuk eden takımımız, mücadeleden 27-25 galip ayrıldı. İlk maçını deplasmanda 29-27 kazanan Kırmızı-Mavi-Beyazlı takımımız, seriyi 2-0 yaparak Play-Off'ta yarı finale yükseldi. Yarı finale yükselme başarısı göstererek, önümüzdeki sezon ülkemizi Avrupa Kupaları'nda temsil etme hakkı kazandık.

19 Mayıs Spor Salonu'nda oynanan mücadeleyi Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyuboğlu, Zağnos Spor Kulübü Genel Başkanı'mız Emre Aksoy, Zağnos Bayan Hentbol Kulübü Başkanı'mız Haluk Selim, Zağnos Erkek Hentbol Kulübü Başkanı'mız Mustafa Serdaroğlu ile yöneticiler de birlikte izlediler. 

Müsabakanın ilk yarısında etkili olan taraf İzmir Büyükşehir Belediye oldu. Takımımıza karşı ilk yarı oyunu skor olarak önde getiren İzmir, soyunma odasına bir sayı farkla 13-12 önde girdi. İkinci yarıya etkili başlayan taraf ise Kırmızı-Mavi-Beyazlı takımımız oldu. Oyuncularımız bir ara 3 sayıya kadar çıkan farkı kapatarak önce beraberliği sağladı ardından maçta üstünlüğü ele geçirdi. Seyirci desteğini de arkasına alan oyunjcularımız, mücadeleden 27-25 galip geldi. Bu sonuçla play-off'ta seriyi 2-0'a getiren takımımız, yarı finale yükseldi ve önümüzdeki sezonda ülkemizi Avrupa Kupaları'nda temsil etme hakkı kazandı. 

Takımımız yarı finalde Antalya ekibi Muratpaşa Belediye ile karşılaşacak. Müsabaka tarihleri ise Türkiye Hentbol Federasyonu tarafından ilerleyen günlerde belirlenecek.

SALON: 19 Mayıs
HAKEMLER: Murat Çelik, Cengiz Ömer
ZAĞNOSSPOR: Serpil Çapar** (Serpil Abdioğlu**), Jelena Trifunovic*** 2, Andrea Seric*** 2, Jale Kırdal*** 3, Dushica Gjorgievska*** 4, Tatiana Kyriushyna** 2, Betül Yılmaz** 4, Lidija Horvat*** 7, Gülsün Sarıyel**, Fatma Akgün*** 2
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE: Esra Kahraman**, Yasemin Kaya**, Gonca Nahçıvan** 2, Sibel Karameke*** 6, Fatma Atalar*** 5, Burcu Pirinçci*** 4, Ceren Akyol** 1, Yağmur Toprak*** 3, R. Kübra Gökdeniz** 1, İlayda Baktır**, Ece Sönmez** 1, Sandra Nikcevic** 2
İLK YARI: 12-13 (İzmir Büyükşehir Belediye)
MAÇ SONUCU: 27-25 (Zağnosspor)