Periler İmzaladı - 22.07.2016


Kadınlar Hentbol Süper Ligi'nde mücadele eden takımımızda, yeni sezon için kadrosuna kattığı oyunculara imza töreni düzenlendi.

2 yabancı 2 yerli oyuncuyu transfer ederken, 7 oyuncusuyla da sözleşme yenilendi. 

Türkiye’yi önümüzdeki sezonda EHF Challenge Kupası’nda temsil edecek olan Kırmızı-Mavi-Beyazlı ekibimiz, yeni sezona iddialı kadro kuruyor. Daha önceden kadrosuna 1 yabancı transferle takviye yapan ekibimiz, dış transferde RK Zagorje’de oynayan Sloven sol kanat Lea Krajnc, Kastamonu Belediye’den Hırvat pivot Martina Pavic’i, yerli oyuncu transferinde ise Yağmur Toprak ve Merve Adıyaman’ı Zağnosspor Kulüp binasında düzenlenen imza töreninde birer yıllığına renklerine bağladı. Törene Zağnos Kadın Hentbl Kulübü Başkanı Haluk Selim, Başkan Yardımcısı Abdülaziz Baş ile yöneticiler Sezgin Üstün ve Hakan Yeşilyurt katıldı. 
İç transferi de bitiren Zağnosspor, sekiz oyuncuyla birer yıllık daha sözleşme yeniledi. Lidija Horvat Dushica Gjorgievska, Tatiana Kyriushyna, Serpil Abdioğlu, Jale Kırdal, Kübra Özyılmaz ve Hande Çifçi sözleşmeleri uzatılan oyuncular oldu. 
Antrenör Yardımcısı olarak 2 sezondur Kırmızı-Mavi-Beyazlı ekipte görev yapan Sevinç Yüksel’in de sözleşmesi uzatılarak takımda kaldı.

SELİM: “AVRUPA’DA EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ”
İmza töreninde konuşan kulüp başkanımız Haluk Selim, ikisi yabancı ikisi yerli olmak üzere dört yeni oyuncuyu kadrolarına kattığını belirterek, mevcut yedi oyuncuyla da sözleşme yenilediklerini söyledi. Selim daha önceden de bir oyuncu transfer ettiklerini anımsatarak; “Yeni sezon öncesi 5 oyuncu transferi gerçekleştirdik.

Birkaç oyuncu transferimiz daha olabilir. Görüştüğümüz oyuncular var. Bu sezon hem ligde, hem Avrupa’da hem de Türkiye Kupası’nda iddialı bir şekilde ilerlemek istiyoruz. Bunun için de güçlü ve kalabalık bir kadroya ihtiyacımız var. Türkiye’de Trabzon’u, Avrupa’da Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyoruz. Taraftarlarımıza çok iyi bir sezon yaşatma amacındayız” dedi.