Zağnosspor Galibiyetle Başladı - 09.09.2016


HER İKİ YARIDA DA ÜSTÜN

Bayanlar Hentbol Süper Lig’de heyecan fırtınası yeniden esmeye başladı. Ligin güçlü ekiplerinden Trabzon temsilcisi Zağnosspor, Bursa ekibi Osmangazi Belediye ile deplasmanda karşılaştı. Dikkaldırım Spor Salonu’nda oynanan mücadelenin ilk yarısında Zağnosspor yeni transferleriyle oldukça iyi bir görüntü çizdi ve devreyi 13-17 önde kapattı.

İkinci yarıda da rakibine oranla daha iyi bir oyun sergileyen,  Kırmızı-Mavi-Beyazlı ekip, müsabakadan 27-34’lük skorla galip ayrıldı. Zağnossporlu Dushica Gjorgijevska ise attığı 13 golle adeta yıldızlaştı. Zağnosspor ligin ilk haftasında aldığı bu galibiyetle 2 puanı hanesine yazdırmayı başardı.

Bursa’daki müsabakayı Zağnos Spor Kulübü Genel Başkanı Emre Aksoy, Zağnos Bayan Hentbol Kulübü Başkanı Haluk Selim, Bakan Yardımcısı Abdülaziz Baş da izledi.

EMRE AKSOY MAÇ SONU AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Maçın ardından değerlendirmede bulunan Zağnos Spor Kulübü Genel Başkanı Emre Aksoy, sezona moralli başlamak adına ilk maçlarda alınacak galibiyetlerin çok önemli olduğuna değinerek şunları söyledi: “Öncelikle oyuncularımızı ve teknik heyetimizi tebrik ediyorum. Sezonun ilk maçları her zaman zordur ve bu maçlarda galip gelmek moral ve motivasyon açısından son derece önemlidir. Hentbol Kulübü Başkanımız Haluk Selim ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza da buradan teşekkür ediyorum. Çok iyi bir takım kurmuşlar. İnşallah Avrupa’da da iyi işler çıkaracağız. Türk Bayrağı’nı ülke sınırları dışında gururla dalgalandırmak istiyoruz. Umarım iyi bir sezon bizimle olur ancak her şeyden önce kardeşliğin ve fair-play’in hakim olduğu bir sezon olmasını diliyorum. Tüm takımlara başarılar diliyorum.”

 

 

SALON: Dikkaldırım

HAKEMLER: Gökhan Adıgüzel***, İldeniz Kaygusuz***

BURSA OSMANGAZİ SK.: Duygu Özakaydın**, Gamze şaşmaz Hadi*, Nurşah Sancak*** 8, Dara Lackovic*** 7, Buse Erdoğan**, Ebru Öztürk*, Sevdanur Özkan*** 3, Sibel Gündoğan** 2, Özge Demir* 1, Esra Ertap* 1, Marija Stefanovic*** 3, Sanja Ulaskalic** 2, Yaren Berfe Göker*, Berna Zor Cindoruk*

ZAĞNOSSPOR: Serpil Çapar*** (Serpil Abdioğlu***), Anastazija Dokovic*** 4, Lea Krajnc*** 2, Lidija Horvat*** 5,  Tetiana Kyriushyna*** 3, Martina Pavic**, Kristina Tarasova** 1, Dushica Gjorgijevska*** 13, Betül Yılmaz**, Merve Adıyaman**, Jale Arslan*** 6, Yağmur Toprak**, Hande Çifçi*, Kübra Özyılmaz*

İLK YARI: 13-17 (Zağnosspor)

MAÇ SONUCU: 27-34 (Zağnosspor)

İKİ DAKİKA CEZASI ALANLAR: Dara Lackovic, Sanja Ulaskalic (Osmangazi Belediye)